Металеві значки зроблені литтям або штампуванням. Якщо Ви шукайте подарунок, найзручніше замовити виготовлення значків. Металеві значки вбережуть Вас від зайвої трати часу на пошуки презенту і забезпечить радість приймаючої сторони. Щоб вибрати відповідні значки, необхідно знати методи, якими здійснюється виготовлення значків.

Розглянемо найбільш поширені технології. Виготовлення металевих значків методом штампування - ідеальний варіант для великих тиражів, які більше 500 штук. Для роботи потрібна виготовлення штампів, а значки виробляються зі смужок металу. Якщо це передбачається по дизайну, виготовлення значків включає піскоструминну обробку поверхні значка. У цьому випадку на нашу заготовку під тиском подають пісок, внаслідок чого поверхня значка виходить з дрібнозернистою структурою. Далі виготовлення значків припускає шліфування виробів з потрібну форму і відповідний рельєф, і покриття значків кольоровими емалями. Часто ще до нанесення емалей заготівля гальванізується тонким шаром металу, імітуючи золото або срібло. Для додання виробам обсягу, виготовлення значків також може мати на увазі застосування прозорих епоксидних смол, які необхідні для запобігання лицьової сторони значка від зовнішніх факторів.

Металеві значки використовують такі основні матеріали як латунь, мідь або цинковий сплав, з тієї причини, що ці сплави досить пластичні, і їх легко обробляти. Матриця ж, яка служить формою для штампування, робиться з більш твердого матеріалу, наприклад, сталі або заліза.

Виготовлення значковРассмотрім тепер виготовлення значків методом лиття. Литі значки - більш дорогий спосіб, проте він дозволяє відтворити найдрібніші деталі виробу. Виготовлення значків методом лиття підходить для невеликих партій. Зазвичай воно використовується для виготовлення значків, медалей, брелків з металів з низькою температурою плавлення або дорогоцінних металів.

Спочатку створюється на верстаті форма для майбутнього виробу за ескізом замовника. Далі вона обробляється вручну, щоб надати остаточний вид і поліпшити деталі. Щоб справити виготовлення литих значків, виріб роблять методом формування. Сплав металів заливають у дві половинки форми, далі виріб витягують і відправляють на подальшу обробку та покриття. Не дуже висока твердість сплавів для лиття робить можливим легко і просто шліфувати вироби, отримуючи рівну гладку поверхню.

Так як виготовлення значків литтям використовує в достатній мірі легкоплавкі сплави, можна наносити на вироби лише холодні емалі низьких температур.

Візуально можна відрізнити, в якому випадку виготовлення значків проводилося методом формування, а в якому - методом лиття. Досить поглянути на бічні зрізи значків. Якщо лінії вертикальні - виготовлення значків робилося штампуванням, якщо горизонтальні, то литтям. Крім того, характерною особливістю литих значків є трапецієвидна форма торця. Це відбувається тому, що таку форму простіше дістати з ливарних форм.

Тепер розглянемо виготовлення значків методом фототравлення. Виготовлення значків цим способом застосовують тоді, коли потрібна особлива деталізація. Лиття й штампування тут не підходять, вони не можуть відобразити найбільш дрібні деталі.

Фототравлення - це особлива техніка, яка полягає в тому, що об'ємне зображення на значку виходить внаслідок хімічної реакції з кислотою. Пластина для значка покривається спеціальної фотоемульсією, після цього заготовку занурюють у кислоту, тобто виробляють травлення. Виготовлення значків таким чином відбувається за допомогою того, що кислота виїдає метал, який не захищений емульсією. В залежності від часу глибина протруєння може відрізнятися.

Виготовлення значків

Після травлення виготовлення травлених значків полягає в тому, що заготовки золота або срібла, або ж покривають емалями, і часом - захисним лаком. Ось так в підсумку виходять значки, цікаві, перш за все, своїм деталізованим малюнком.

Виготовлення значків комбінованим способом припускає виробництво виробів складаються з декількох частин. Можливо, наприклад, поєднувати два або три способи виготовлення. Виходить, це найдорожчий спосіб з вищерозглянутих. Всі вироби також можуть покриватися гарячими, холодними чи іншими спеціальними емалями.

Так що, металеві значки бувають різні.
Показано з 1 по 1 із 1 (всього 1 сторінок)